تعاریف و اصطلاحات

قانون کارما در اسلام چه جایگاهی دارد؟

کارما در اسلام به معنی عکس العمل کارهای هر انسان است که ممکن است در این جهان به خود او بازگردد. بر همین اساس است که برخی از اعمال می تواند فرایند زندگی هر انسانی را تغییر دهد.

17 بهمن 1399

برطرف تیرگی واژن (شفافیت ناحیه تناسلی) با روش های مختلف

برطرف تیرگی واژن (ناحیه ژنیتال) در قدیم به روش های مختلفی مانند استفاده از ماسک لیمو و زردچوبه، صابون و کرم های مخصوص انجام می شد. امروزه جدید ترین روش درمانی بدون احتیاج به بستری شدن و درد و خونریزی با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ انجام می گردد.

8 بهمن 1399

بازی درمان مسائل عاطفی و روانی بچه ها

در روانشناسی از بازی به عنوان درمان مسائل عاطفی و روانی بچه ها می توان استفاده کرد .

11 دی 1399

شروع عملیات اجرایی پروژه دیجیتال کردن اسناد 90 ساله تخت جمشید

ایسنا/ براساس سخنان سرپرست پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، شروع عملیات اجرایی پروژه دیجیتال کردن اسناد 90 ساله تخت جمشید صورت گرفت.

3 دی 1399

نگذارید راوی در فیلم تان خنثی باشد

در دهمین شب از نشست های تخصصی 37-20 خطاب به فیلمسازان جوان عنوان شد که راوی فیلم ها نباید خنثی باشند و شخصیت در فیلم کوتاه دارای دو کارکرد است.

16 آذر 1399

تحقق دانشگاه کارآفرین با بهادادن به ایده ها و فراوری محصول، 15 طرح را به مرحله تجاری سازی رساندیم

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه معتقد است که اگر سالانه از هر یک از ایده های دانشگاهی کارگاه یا کارخانه تولیدی ساخته گردد و به محصول برسیم، می توانیم ادعا کنیم که دانشگاه کارآفرین هستیم.

17 آبان 1399

طرح توجیهی چیست؟

رپرتاژ آگهی - طرح توجیهی چیست؟ این یک مطالعه برای پاسخ به یک سوال بسیار ساده است: آیا ایده (در رابطه با تجارت ما) امکان پذیر است؟ هرچند که به ظاهر ساده است ، یافتن پاسخ اغلب به انرژی قابل توجهی برای جستجو در مناطق مختلف احتیاج دارد. مواردی از قبیل رقبا در...

28 مهر 1399

ماجرای 23 اسکلت کشف شده در هفت تپه چیست؟

عاطفه رشنویی مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه اظهار کرد: در روز شنبه یکم شهریور 1399 یک خبرگزاری مصاحبه ای با استاد اسماعیل (احسان) یغمایی منتشر کرد که مروری بر دهه ها تجربه و حضور این پیشکسوت ارجمند در محوطه های مختلف و مشاهدات وی از کاوش ها در...

24 مهر 1399

ناسا القاب اجرام کیهانی را عوض می نماید

ناسا اعلام نموده است که میخواهد القاب یا همان نام های مستعار و غیر رسمی اجرام کیهانی را با هدف ترویج تنوع، عدالت و شمول بیشتر تغییر دهد.

7 مهر 1399

بیش از 20 هزار کتاب رایگان برای دانش آموزان لوکزامبورگ

به گزارش خبرنگاران به نقل از لیورابدو- وزیر آموزش ملی بچه ها و جوانان لوکزامبورگ برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان دبیرستانی در فصل تابستان یک کتابخانه رایگان دیجیتال با عنوان این جا بخوانید راه اندازی نموده و بیش از 20 هزار کتاب را به صورت رایگان...

15 شهریور 1399

آغاز اردوهای تیم ملی تیراندازی به اواسط تیر موکول شد

قرار است اردوهای تیم ملی تیراندازی بعد از سرانجام امتحانات ملی پوشان یعنی از اواسط تیرماه آغاز شود.

26 مرداد 1399

جوابگو نبودن مسؤولان مهمترین مسئله امروز جامعه ایران است، مردم سالاری پس از رای گیری متوقف می گردد

عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان گفت: مهم ترین مسئله در جامعه کنونی جوابگو نبودن مسؤولین و مدیران، پس از کسب آرای عمومی در انتخابات است. در واقع مردم سالاری پس از تبلیغات پرهزینه برای دریافت رأی مردم متوقف می گردد.

21 مرداد 1399

افشاگری بی سابقه پرویز مظلومی از دست های پشت پرده در قرارداد خارجی ها

اگر این حرف ها را می خوانید، دنبال مدرک نباشید. یک چیز هایی در این فوتبال نیازی به مدرک ندارد. مثل روز روشن است. همه ما می دانیم پشت پرده شکایت های خارجی چیست؟ همه می دانیم چه مافیایی پشت قرارداد های خارجی ها هست. می دانیم چه پول هایی رد و بدل می شود. می دانیم...

19 مرداد 1399

مجازات حمل و نگهداری اسپری فلفل و شوکر چیست؟

بسیاری از افراد برای دفاع از خود اقدام به نگهداری اسپری فلفل غیر مجاز یا شوکر می نمایند، اما بر اساس قانون نگهداری غیرمجاز این وسایل حتی اگر به قصد دفاع از خود باشد جرم به حساب می آید و برای آن مجازات قانونی در نظر گرفته شده است البته در مواردی که در ادامه...

14 مرداد 1399

واژه نامه جامع فناوری نانو منتشر و به بازار عرضه شد

واژه نامه جامع فناوری نانو حاوی اصطلاحات و تعارف 15 استاندارد ملی است که می تواند برای به کارگیری زبانی یکسان و صحبح در حوزه نانو استفاده شود.

2 تیر 1399

منع استخدام افراد عینکی در آموزش و پرورش لغو شد

هیات عمومی دیوان عدالت اداری شیوه نامه مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش را که در بخشی از آن تأیید سلامت جسمانی داوطلبان داشتن حداقل پنج دهم بینایی برای هر چشم بود، غیر قانونی دانست و باطل کرد.

7 اردیبهشت 1399