بایا کنترل فروشگاه اینترنتی خرید سنسور و رله صنعتی

به گزارش وبلاگ حامد، رله به نوعی کلیدها یا دستگاه های سوئیچی اطلاق می شود که به طور کاملاً الکتریکی کار می کنند. مدارهای این رله، همواره از طریق دریافت سیگنال الکتریکی از منبع خارجی، باز (On) یا بسته (Off) می شوند. سنسور نیز نوعی المان حس کننده است که کلیه پیام ها را به کمیت الکتریکی پیوسته و غیر پیوسته تبدیل می کند و با ارسال سیگنال، بازخورد مناسب دریافت می کند. با پیشرفت علم و تکنولوژی و پیچیده شدن پروژه های صنعتی، نیاز به حضور سنسور و رله صنعتی بیش ازپیش نیاز است؛ چراکه این دستگاه، اطلاعات را از اجزای متحرک به واحد کنترل سیستم ارسال می کند تا کارها به آسانی پیش روند. بایا کنترل از فروشگاه های اینترنتی پیشتاز این دستگاه ها است که تا به امروز توانسته رضایت کاربران بسیاری را جلب کند. این دستگاه های هوشمند انواع مختلفی دارند که کار همه آن ها، سنجیدن شرایط موجود است و از استاندارهای خاصی پیروی می کنند. امروزه به عنوان بخش اصلی هر پروژه ساختمانی یا صنعتی، از سنسور و رله استفاده می شود. در ادامه مقاله به بررسی نحوه عملکرد هریک و همچنین معرفی بهترین فروشگاه پخش، مانند بایا کنترل خواهیم پرداخت.

بایا کنترل فروشگاه اینترنتی خرید سنسور و رله صنعتی

سنسور و رله صنعتی چیست؟

این دستگاه های هوشمند، درواقع حس گرهایی هستند که توانایی تشخیص شرایط پیرامون خود را دارند. هدف فروشگاه اینترنتی بایا کنترل، به عنوان مرجع خرید رله و سنسور صنعتی، پخش انواع این ابزار جهت رفاه حال افراد است. در ادامه مقاله به معرفی انواع سنسورها بر اساس عملکردشان خواهیم پرداخت:

سنسورهای تماسی

سنسورهای تماسی، ابتدایی ترین نوع سنسورها هستند و کاربری ساده ای دارند که همانند کلید قطع و وصل یا تبدیل کننده های فشاری عمل می کنند و در بیشتر مکان ها به چشم می خورند.

سنسورهای مجاورتی و بدون تماس

این رله صنعتی که به وسیله فروشگاه بایا کنترل عرضه شده است، درست مثل سنسور حرارتی به عنوان چشم کنترل کننده مورداستفاده قرار می گیرد و وظیفه اعلام خرابی یا اطلاع رسانی از نقص سیستم را بر عهده دارند.

سنسور فوتوالکتریک

این سنسورها موقعیت ها را به وسیله پرتوی نور تشخیص می دهند که به همین دلیل موردتوجه صنایع واقع شده اند. سنسورهای فوتوالکتریک موجود در فروشگاه اینترنتی، به صورت دقیق از یک منبع انتشار مشخص، مدارات کنترلی را راه اندازی می کنند.

سنسور نوری

این سنسور یا رله صنعتی نیز در برابر هر جسم یا عملی حساس بوده و به سرعت بازخورد نشان می دهد. از کاربردهای مهم آن ها می توان به شمارش خطوط تولید، کنترل حرکات پارچه، سنجش رفت وآمد افراد، شناسایی لیبل ها، و کنترل لبه ها اشاره کرد. مزایای مهم این سنسور عبارت اند از:

 • فرمان مستقیم به رله
 • فرمان به کلیه شیرهای برقی
 • کنترل مدارات
 • مقدار گیری ضخامت قطعات فلزی
 • آشکارسازی تغییر در دندانه چرخ دنده های فلزی
 • آشکار ساختن حرکت های مکانیکی

سنسورهای جریان

هدف بایا کنترل از عرضه این سنسور، سنجش مقدار جریان سیالاتی مانند مایعات مختلف و گازها است؛ به طوری که با استفاده از آن می تواند کلیه حوادث ناشی از جریانات شامل نشتی، انسداد، تغییرات غلظت، ترکیدن لوله و آلودگی ها را تشخیص دهند. بعد از تشخیص جریان به وسیله سنسور، پیام آن را به ولتاژی مناسب تبدیل و از بروز حادثه جلوگیری می کند.

سنسور دما

هدف این فروشگاه از پخش این سنسور، سنجش مقدار گرما یا سرما در مکان مدنظر است. درواقع عملکرد آن به گونه ای است که ابتدا مقدار دما را مشخص و سپس آن را به یک واحد قابل خواندن مبدل می کند. از این وسیله برای پی بردن به مقدار دمای چاه ها، خاک، سدها و ساختمان ها استفاده می شود.

سنسور دیجیتال

سنسور دیجیتال نیز مانند کلید قطع و وصل جریان، عمل کرده و در صورت لمس شدن به وسیله عوامل فیزیکی، از خود عکس العمل نشان می دهد. در این سنسورها، عوامل فیزیکی تأثیر زیادی بر روی سیگنال های آنالوگ ولتاژ دارند.

انواع رله صنعتی

رله های صنعتی، انواع مختلفی دارد که هر یک از آن ها با در نظر داشتن خواصشان، به دسته های مختلفی تقسیم می گردند. اصلی ترین نوع رله های صنعتی و طبقه بندی آن ها که به وسیله فروشگاه بایا کنترل اجرا شده است، به شرح زیر است:

 • مکانیکی
 • حالت جامد
 • هیبریدی
 • الکتروترمال
 • حفاظتی
 • تیغه ای
 • پلاریزه و غیرپلاریزه

کاربرد رله صنعتی

اصلی ترین هدف تولید و به کارگیری رله صنعتی، محافظت از سیستم های الکتریکی در مقابل ولتاژ یا جریان بیش ازحد است. ماژول رله، ایمنی کامل هر تجهیزاتی که به آن متصل است را فراهم می کند؛ به همین دلیل می توان از رله های صنعتی با خیال راحت در مصارف تجاری یا صنعتی استفاده کرد. وسیله های موجود در فروشگاه های اینترنتی بایا کنترل دارای کاربرد متفاوتی هستند که مهم ترین آن ها عبارت اند از:

 • تشخیص مدار ولتاژ پایین از مدار ولتاژ بالا
 • کنترل کردن چندین مدار
 • کنترل بار الکتریکی سنگین
 • محافظت از موتور در مقابل اضافه بار

سنسور و رله ، ابزاری پرکاربرد در صنعت

همان طور که ذکر شد، سنسورها حس گرهایی هستند که، سیستم ها به وسیله آن ها، کمیت های فیزیکی را می سنجند و بعد از مقدار گیری، نتیجه را ثبت و به نمایش می گذارند. امروزه این دستگاه ها به دلیل آسان ساختن کاربری و پرطرفدار بودن، تنوع بسیار زیادی دارند و در مکان های متعددی به چشم می خورند. هنگام خرید این سنسورها باید عوامل بسکمک را مدنظر داشت؛ زیرا هریک از آن ها با توجه به شرایط کاربری، متفاوت هستند. جهت تجربه یک خرید مطمئن و آسان، می توانید از کارشناسان و مشاوران فروشگاه اینترنتی بایا کنترل کمک بگیرید و خرید خود را با آگاهی تمام، ثبت کنید. در این مقاله سعی بر آن بود که به معرفی سنسور و رله صنعتی بپردازیم و همچنین فروشگاه اینترنتی بایا کنترل را جهت خرید بهترین تجهیزات معرفی کنیم تا در مواقع نیاز از این مطالب بهره بگیرید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق

به "بایا کنترل فروشگاه اینترنتی خرید سنسور و رله صنعتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایا کنترل فروشگاه اینترنتی خرید سنسور و رله صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید