مقالات گردشگری

ملاقات هیئت طالبان با دریادار شمخانی

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با هیئت دفتر سیاسی طالبان به ریاست ملابرادر ملاقات و گفت وگو کرد.

7 اسفند 1399

یمن، جنگنده های سعودی 18 بار منطقه صرواح در استان مأرب را بمباران کردند

منابع یمنی از ادامه حملات جنگنده های ائتلاف سعودی به مناطقی از یمن و نقض مستمر آتش بس در الحدیده از سوی متجاوزان خبر دادند.

5 اسفند 1399

رد گزارش ابتلا به کرونای انگلیسی در کردستان

خبرنگاران : رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: بیماری که در غرب کشور به تازگی از سفر انگلیس برگشته و به کرونا مبتلا شده بود، مبتلا به واریانت کرونای انگلیسی نبوده است و...

25 بهمن 1399

معبد پانتئون رم ؛بهترین یادمان روم باستان، عکس

حتی امروز با اینکه 2000 سال از ساخت معبد پانتئون ایتالیا می گذرد، شکوه این بنا به طرز عجیبی تعجب بازدیدکنندگان را بر خواهد انگیخت. طراحی فوق العاده، شکوه و جلال، هماهنگی و تناسب این سازه عظیم، همگی یادآور معماری پر عظمت و خیره کننده امپراطوری روم هستند....

20 بهمن 1399

ایرباس 340 ایران ایر ، توسعه ناوگان دوربرد هما

ایرباس 340 ایران ایر می تواند به هما دوباره توان برقراری پروازهای دوربرد در شرق آسیا را بدهد، اما این هواپیما چگونه است؟

17 بهمن 1399

اجازه پرواز پهپادهای کوچک در شب صادر شد

سازمان فدرال هوانوردی آمریکا قوانین جدیدی تصویب نموده که به موجب آن پهپادها می توانند در شب بالای سر افراد پرواز نمایند. این ابزارها باید یک پلاک دیجیتال داشته باشند.

14 بهمن 1399

پلیس انگلیس با رانندگان کامیون درگیر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اِسکای نیوز، 5 هزار نفر از رانندگان تریلی و کامیون در انگلیس امروز چهارشنبه به بسته شدن گذرگاه بندری این کشور با فرانسه اعتراض کردند.

9 بهمن 1399

چرا ایران درخواستی برای خرید واکسن کرونا فایزر ندارد؟

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به بعضی اظهارات درباره زنجیره سرد مورد لزوم واکسن کرونا فایزر و چرایی عدم درخواست ایران برای آن، پاسخ داد.

1 بهمن 1399

شروع عملیات اجرایی پروژه دیجیتال کردن اسناد 90 ساله تخت جمشید

ایسنا/ براساس سخنان سرپرست پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، شروع عملیات اجرایی پروژه دیجیتال کردن اسناد 90 ساله تخت جمشید صورت گرفت.

3 دی 1399

کاهش 16 درصدی مصرف انواع فرآورده های نفتی در زنجان

خبرنگاران/زنجان مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از افت مصرف انواع فراورده های نفتی و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

1 دی 1399

لزوم ارزیابی و بهبود اثربخشی فرآیندها در حسابرسی شرکت ملی گاز

رئیس امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران گفت: ارزیابی و بهبود اثربخشی فرآیندها و پایان کمک رساندن به سازمان در دستیابی به اهداف از وظایف کلیدی و بسیار مهم حسابرسی است.

14 آذر 1399

برگزاری قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز سال1398 بانک کشاورزی

مراسم قرعه کشی حساب قرض الحسنه پس انداز سال 1398 بانک کشاورزی روز سه شنبه 22 مهر ماه امسال برگزار گردید.

26 آبان 1399

روز جهانی عصای سفید؛ روزی برای عاشقانه نگرستین در چشمانی معلول

چشم عضوی مهم در بدن بوده که بیش از عضوهای دیگر به مراقبت نیازمند هست، چون بواسطه این عضو، ما دنیا اطراف را می شناسیم و با آن ارتباط برقرار می کنیم. حال، بیایید لحظه ای چشمان خود را ببندیم و به چاله ای تاریک و عمیق فرو برویم. چه حسی دارید؟! حتی، فکر به این...

25 آبان 1399

ترامپ به کرونا مبتلا شد

در پی مثبت شدن آزمایش کرونای دستیار رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ به همراه همسرش نیز از مثبت شدن آزمایش خود خبر دادند و وارد قرنطینه شده اند.

15 آبان 1399

کولاکوویچ: ایرانی ها ملت با فرهنگی هستند، کوبیاک اشتباه کرد

ایگور کولاکوویچ می گوید مردم ایران ملتی صاحب فرهنگ هستند و او دوران خاطره انگیزی را در این کشور سپری نموده است.

12 آبان 1399

هزینه سفر با تاکسی های اینترنتی واقعا گران است؟

اقتصاد کشور در شرایطی گرفتار معضل کرونا شده است که هم در سطح داخلی با انواع چالش ها و نااطمینانی ها روبرو است و هم به واسطه شرایط تحریمی، در فضای بین الملل با محدودیت های متعددی روبرو است. همچنین برخی کارشناسان اعتقاد دارند شیوع کرونا و فرایند رو به گسترش...

7 آبان 1399

فرایند صعودی کرونا در 12 استان کشور

بر اساس اعلام کمیته اپیدومیولوژی کرونا در وزارت بهداشت در هفته منتهی به 21 شهریورماه، در فرایند کشوری این بیماری، موارد ابتلا و مرگ نسبتاً بالا است و فرایند صعودی یا شروع پیک در 12 استان کشور مشاهده شده است.

5 آبان 1399

کاخ پترهوف روسیه

کاخ پترهوف روسیه کاخ عظیم و باشکوهی ست که در سنت پترزبورگ روسیه و به دستور پتر کبیر برای فرمانروایی ساخته شد که بعد ها و در سال 2007 تا کنون بعنوان یکی از عجایب روسیه شناخته شده است و همپنین در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

25 مهر 1399

ماجرای 23 اسکلت کشف شده در هفت تپه چیست؟

عاطفه رشنویی مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه اظهار کرد: در روز شنبه یکم شهریور 1399 یک خبرگزاری مصاحبه ای با استاد اسماعیل (احسان) یغمایی منتشر کرد که مروری بر دهه ها تجربه و حضور این پیشکسوت ارجمند در محوطه های مختلف و مشاهدات وی از کاوش ها در...

24 مهر 1399

محمدرضا مریوانی: تولید ملی به دنبال جذب سرمایه خصوصی باشد نه وام درمانی خود

مدیر عامل شرکت آتیه سازان عرصه تجارت ضمن اشاره به پتانسیل نهان سرمایه داران خصوصی و مستقل (همچون مجموعه تحت مدیریت خود) توسط قوای سه گانه کشور در جهت گره گشایی مسائل اقتصادی و تجاری مملکت، انتقاداتی را نیز به صنعت گران و تولیدکنندگان و خدمات دهندگان...

23 مهر 1399
تعداد: (77)