گردشگران اندونزیایی می توانند از فرصتهای پزشکی و درمانی ایران بهره مند شوند

به گزارش وبلاگ حامد، ایلنا/ براساس سخنان معاون گردشگری کشور، گردشگران اندونزیایی می توانند از فرصتهای پزشکی و درمانی ایران بهره مند شوند.

گردشگران اندونزیایی می توانند از فرصتهای پزشکی و درمانی ایران بهره مند شوند

علی اصغر شالبافیان که به همراه هیات همراه از جمله مسلم شجاعی مدیر کل بازاریابی و توسعه جهانگردی خارجی و فعالین بخش خصوصی پیرو لغو ویزا یکطرفه جمهوری اسلامی ایران با 28 کشور جهان و انجام اقدامات مکمل شامل برگزاری رویداد معرفی ظرفیت های جهانگردی جمهوری اسلامی ایران (road show) به جنوب شرق آسیا و کشورهای ویتنام، مالزی و اندونزی سفر کرد، در حاشیه رود شو که با حضور فعالین دولتی و خصوصی اندونزیایی در شهر جاکارتا مرکز کشور اندونزی برگزار گردید، ضمن تشکر از میزبانی شایسته و استقبال قابل توجه بیش از 120 شرکت جهانگردی اندونزیایی، روابط جهانگردی دو کشور را در حال رشد و فعال خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن منابع غنی فرهنگی و تاریخی و نیز بهره مندی از فرصت های درمانی و پزشکی متخصص در قالب جهانگردی سلامت و نیز مقصدی میانی برای مسافران حج با تعریف تورهای عمره پلاس، فرصتی مجذوب کننده برای سفر جهانگردان اندونزیایی به شمار آید.

شالبافیان ادامه داد: ما بر این باوریم که توسعه جهانگردی نه تنها به رشد مالی کشورها یاری می نماید بلکه پل های فرهنگی و اجتماعی بین ملت ها را نیز مستحکم تر می سازد. به همین دلیل، آماده ایم تا با همکاری های نزدیک تر و بهره گیری از تجربیات و دانش مشترک، جهانگردی ایران و اندونزی را به سطوح بالاتری برسانیم.

معاون جهانگردی کشور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت های جهانگردی متنوع و فرصت های گسترده در مسیر توسعه صنعت جهانگردی است، یادآور شد: این فرصت ها از جمله سرمایه گذاری در زیرساخت های جهانگردی، ایجاد مراکز اقامتی و تفریحی و توسعه خدمات جهانگردی به شمار می آید و از آنجایی که همکاری های بین المللی و تبادل تجربیات با دیگر کشورها نقش مهمی در توسعه این صنعت ایفا می نماید، لذا ما آماده ایم تا با ارائه تسهیلات و مشوق های لازم، سرمایه گذاران اندونزیایی را به فعالیت در این بخش دعوت کنیم.

شالبافیان در ادامه با تاکید بر اینکه اقدام مهم جمهوری اسلامی ایران برای لغو ویزا یکجانبه با کشور اندونزی یکی از راههای تشویق بخش خصوصی دو کشور برای تبادل جهانگرد به شمار می آید، اضافه نمود: اندونزی بیشترین جمعیت مسلمان جهان را در خود جای داده است که با توجه به گستردگی جهانگردی حلال در ایران برای تمامی انواع جهانگردی از جمله در حوزه خوراک، ورزش ها، تفریحات آبی و ساحلی می تواند مقصد خوبی برای مسلمانان اندونزی باشد.

او این نشست را به علت حضور بخش خصوصی جهانگردی و برگزاری نشست های B2B فرصتی ویژه برای آشنایی دو کشور نسبت به یکدیگر دانست و گفت: برقراری پروازهای مستقیم همواره یکی از راههای کاهش هزینه سفر و افزایش تبادلات جهانگردی میان دو کشور به شمار می آیند که راهگشای ارتباط بیشتر میان فعالین بخش خصوصی دو کشور نیز خواهد بود.

معاون جهانگردی کشور بعلاوه در رودشو معرفی ظرفیت های جهانگردی ایران در اندونزی، ویٰژگی مهمان نوازی را یکی از ارزش های فرهنگی ایرانیان عنوان نمود که در کنار تاریخ و تمدنی کهن، با آثار تاریخی و فرهنگی در شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و یزد، یکی از جاذبه های ایران برای سفر است.

شالبافیان در سرانجام خطاب به فعالین بخش خصوصی حاضر در این نشست تاکید نمود: اعضای ایرانی حاضر در هیات، از افراد خوشنام و حرفه ای صنعت جهانگردی ایران هستند. مطمئنم که می توانید روابط مالی خوبی را با هم شروع کنید. از همه شما عزیزان دعوت میکنم که به ایران سفر کنید و از نزدیک با جاذبه ها و زیبایی های کشورمان آشنا شوید. ما با تمام توان و امکانات آماده استقبال از شما هستیم و امیدواریم که تجربه ای به یادماندنی و دلپذیر از ایران داشته باشید.

منبع: همگردی

به "گردشگران اندونزیایی می توانند از فرصتهای پزشکی و درمانی ایران بهره مند شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران اندونزیایی می توانند از فرصتهای پزشکی و درمانی ایران بهره مند شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید