طرز پخت بادمجان ناردونی؛ طعم تازه یک غذای سنتی

به گزارش وبلاگ حامد، شما برای تهیه این غذا باید بادمجان و انار تهیه کنید. این غذا با استفاده از ماست و دوغ سرو می گردد و می تواند یک وعده غذایی کامل باشد.

طرز پخت بادمجان ناردونی؛ طعم تازه یک غذای سنتی

اگر از علاقمندان به غذا های شمالی هستید و دوست دارید طعم جدیدی از این غذا های سنتی را تجربه کنید.

می توانید بادمجان ناردونی تهیه کنید. این غذا طعمی ملس دارد و در این بخش نیز با طرز تهیه این بادمجان ناردونی آشنا می شوید. شما می توانید از غذای شمالی را با ماست و چکیده سرو کنید. این غذا همانند دیگر غذا های شمالی کال کباب و خورش متن جن می توانید برای مهمانی ها نیز یک غذای خاص و در عین مجذوب نماینده باشد.

این غذای خانگی بسیار ساده است. شما برای تهیه این غذا باید بادمجان و انار تهیه کنید. این غذا با استفاده از ماست و دوغ سرو می گردد و می تواند یک وعده غذایی کامل باشد. در ادامه نیز با طرز تهیه این غذای شمالی خوشمزه بیشتر آشنا می شوید.

بادمجان: 8 عدد میانه

انار دون شده: 1 عدد بزرگ

پیاز: 1 عدد

رب انار ملس: یک و نیم قاشق غذاخوری

آلو ترش جنگلی: به اندازه لازم

پونه خشک: یک قاشق مرباخوری

فلفل، نمک و زردچوبه: به میزان لازم

ابتدا بادمجان های مخصوص را به خوبی بشویید و پوست آن ها را بگیرید. میزانی نمک و زردچوبه به این مواد اضافه کنید و به خوبی روی بادمجان ها بمالید. این مواد را یک ساعت کنار بگذارید و بعد تابه ای را روی حرارت قرار داده و زمانی روغن داغ شد، بادمجان ها را در روغن سرخ می کنیم.

زمانی که بادمجان ها یکدست سرخ شدند، آن ها را از درون تابه برداشته و پیاز های رنده شده را در روغن سرخ می کنیم. زمانی که پیاز ها طلایی شدند، فلفل، نمک و زردچوبه به آن اضافه کنید. انار ترش هایی که از قبل دانه نموده اید، را به این مواد اضافه نموده و تفت دهید. حالا نوبت به آلو های جنگلی و ترش می رسد.

رب انار را به موادتان اضافه کنید و آن ها را تفت دهید. در مرحله بعد پونه خشک را به این مواد اضافه کنید. بادمجان های سرخ شده را از وسط با چاقو برش بزنید. موادی که تهیه نموده بودید، درون بادمجان ها قرار دهید. این مواد را درون فر بزارید و اجازه دهید، 15 دقیقه درون فر بمانند.

این بادمجان ها را می توانید با استفاده از ماست و چکیده سرو کنید. سرو این غذا با سبزی و نان نیز می تواند خوشمزه تر باشد. این غذا متناسب با تمام ذائقه ها بوده و یک وعده غذایی مناسب برای ناهار است. طبخ این غذا دلخواه بوده و شما می توانید سیر نیز به موادتان اضافه کنید. بعضی از افراد به دلخواه گوشت چرخی نیز به مواد اضافه می نمایند.

اگر غذا های ترش دوست ندارید، می توانید میزانی شکر درون مواد رب انار و دانه های انار بریزید و طعم ملس تری داشته باشید. توجه داشته باشید، برای تهیه این غذا باید بادمجان های شکم پری مناسب را انتخاب کنید. بعلاوه بادمجان های شیرین برای این غذا گزینه مناسب تری هستند.

اگر علاقه زیادی به غذا های روغنی ندارید، می توانید بعد از سرخ کردن بادمجان ها آن ها را روی دستمالی قرار دهید، تا روغن های اضافی آن گرفته شوند.

منبع: بهترین ها

منبع: فرادید

به "طرز پخت بادمجان ناردونی؛ طعم تازه یک غذای سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز پخت بادمجان ناردونی؛ طعم تازه یک غذای سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید