چرا این عکس جیمزوب خیلی خاص و مهم است؟، عکس

به گزارش وبلاگ حامد، این هفته یک عکس از اورانوس که جیمزوب آن را گرفته است، لقب عکس هفته را به خود اختصاص داد.

چرا این عکس جیمزوب خیلی خاص و مهم است؟، عکس

این عکس از اورانوس که به وسیله تلسکوپ فضایی جیمز وب گرفته شده است، این سیاره غول پیکر یخی را با جزئیات بسیار عالی نشان می دهد. این تصویر، میدان وسیع حلقه های اورانوس، یک کلاهک یخی قطبی، 14 قمر از 27 قمر سیاره، ستاره های پس زمینه و کهکشان ها را نشان می دهد.

  • بدنه این خودرو با طلای 24 عیار پوشیده شده/ عکس

این تصویر نزدیک که به وسیله دوربین مادون قرمز نزدیک جیمزوب گرفته شده و ناسا این هفته منتشر نموده است، ادامه مجموعه ای از عکس های گرفته شده در ماه فوریه است. تصویر نو دارای طول موج اضافی نور است که یک حلقه پنهان را آشکار می نماید. اگرچه شناخته شده است که اورانوس دارای 13 حلقه داخلی و خارجی مجزا است، NIRCam حلقه زتا گریزان این سیاره را نشان داد، یک حلقه ضعیف و پراکنده که در نزدیکی سیاره واقع شده است.

از 27 قمر اورانوس، 14 قمر در این تصویر نشان داده شده است: اوبرون، تیتانیا، آمبریل، ژولیت، پردیتا، روزالیند، پوک، بلیندا، دزدمونا، کرسیدا، آریل، میراندا، بیانکا و پورتیا.

این نمای بسیار دقیق تری از اورانوس نسبت به اولین نمای نزدیک بشر از سیاره هفتم است که به وسیله کاوشگر وویجر 2 ناسا در سال 1986 گرفته شد. در مقابل، جیمزوب ویژگی های جوی مانند کلاهک ابر قطب شمال را به تصویر کشیده است. این کلاه در حال رشد و عقب نشینی برای دانشمندان سیاره شناسی مجذوب کننده است، زیرا شواهد قابل مشاهده ای است که نشان می دهد اورانوس روی محوری می چرخد که 98 درجه کج شده و اثرات فصلی و هواشناسی ایجاد می نماید که منجر به رخ دادن طوفان ها می گردد.

اورانوس 84 سال زمینی طول می کشد تا یک بار به دور خورشید بچرخد. این مدار آهسته، به علاوه شیب شدید اورانوس، به این معنی است که غول یخی فصول بسیار شدیدی را تجربه می نماید.

منبع: YAHOO

  • چین گوی سبقت را از ژاپنی ها ربود

  • در کمتر از دو سال بیش از 20 بار هک شدیم!

227227

منبع: خبرآنلاین

به "چرا این عکس جیمزوب خیلی خاص و مهم است؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا این عکس جیمزوب خیلی خاص و مهم است؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید