پمپئو: پیشرفت چین باید بر پایه قوانین دنیا غرب باشد!

به گزارش وبلاگ حامد به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز آدینه به صراحت گفت که صعود چین باید مبتنی بر مجموعه قوانین غربی باشد.

پمپئو: پیشرفت چین باید بر پایه قوانین دنیا غرب باشد!

وی در اینباره ادعا کرد: امیدوارم حزب کمونیست چین تشخیص دهد که اگر می خواهند پیشرفت نمایند، اگر می خواهند کشور خود را بسازند، باید این کار را بر پایه مجموعه قوانین غرب انجام دهند، قوانینی که به حاکمیت قانون، آزادی و رعایت حق حاکمیت متعهد است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود گفت که پکن تهدید نموده است کشورهایی را هم در قاره اروپا و هم خاورمیانه، آفریقا و جنوب شرق آسیا انتخاب نموده و به چین نزدیکتر می نماید.

پمپئو در ادامه مدعی شد که در دوران تصدی خود بر وزارت خارجه آمریکا شاهد بوده که دنیا در حال آگاهی یافتن نسبت به این تهدید است و اضافه نمود که کشورهای مختلف در حال صحبت درخصوص این تهدید [از جانب چین] هستند.

اظهارات وزیر خارجه آمریکا در خصوص چین پس از آن مطرح شد که ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که گزینه احتمالی ترامپ برای قطع کامل روابط با چین در شرایط دنیای شدن یک تصمیم غیرواقع گرایانه است و مسائل فراروی ایالات متحده را حل نخواهد کرد.

لازم به ذکر است که روز چهارشنبه هجدهم ژوئن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که واشنگتن گزینه قطع کامل روابط با چین را همچنین مدنظر دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پمپئو: پیشرفت چین باید بر پایه قوانین دنیا غرب باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: پیشرفت چین باید بر پایه قوانین دنیا غرب باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید