یاری اداره کتاب امارات به ناشران لبنانی خسارت دیده از انفجار بیروت

به گزارش وبلاگ حامد به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، دفتر پایتخت کتاب دنیا شهر شارجه امارات و اداره کتاب این شهر از اختصاص مبلغی برای یاری به ناشران لبنانی خسارت دیده از حادثه انفجار چهارم آگوست شهر بیروت اطلاع داد. پیش از این دفتر به سه کتابخانه اصلی شهر بیروت به خاطر خسارت های اقتصادی ناشی از انفجار یاری نموده بود.

یاری اداره کتاب امارات به ناشران لبنانی خسارت دیده از انفجار بیروت

سال جاری شهر شارجه از سوی یونسکو به عنوان پایتخت کتاب دنیا معین شده است. سال گذشته شهر بیروت به عنوان پایتخت کتاب دنیا اعلام شده بود. رئیس اداره کتاب شارجه، احمد العامری مبلغ اختصاص داده شده برای یاری به ناشران بیروتی را بیش از 52هزار دلار اعلام نموده است. این مبلغ در چند قسط به ناشران بیروتی پرداخت خواهد شد که اولین بخش آن در نمایشگاه بین المللی شهر بیروت به ناشران لبنانی داده می گردد.

کتابخانه های بیروت به سبب شیوع ویروس کرونا از تاریخ 30 جولای تا 10 آگوست بسته بودند؛ با این حال روز 4 آگوست و زمانی که انفجار در ساعت 6 به وقت محلی رخ داد هر سه کتابخانه برای خدمات امانت دهی باز بوده؛ اما هر سه کتابخانه در آن ساعت خالی از مراجعه کننده بوده اند. هنوز اطلاعات دقیقی از شرایط کارکنان کتابخانه در دست نیست.

نیکولا پول، رئیس انستیتوی کتابخانه و اطلاعات حرفه ای بریتانیا ادعا نموده با مقامات لبنان برای ارائه یاری و فراهم کردن بودجه به منظور بازسازی این سه کتابخانه تماس گرفته است و همین طور انجمن کتاب های امریکایی علیه خشونت در حال حاضر مشغول جمع آوری یاری های اقتصادی است که به تهیه کتاب برای بچه ها لبنانی اختصاص خواهد یافت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "یاری اداره کتاب امارات به ناشران لبنانی خسارت دیده از انفجار بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری اداره کتاب امارات به ناشران لبنانی خسارت دیده از انفجار بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید