وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور، هوای تهران در روز جمعه ابری است

به گزارش وبلاگ حامد، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور خبر داد.

وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور، هوای تهران در روز جمعه ابری است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ حامد، صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (9 اردیبهشت) در برخی از مناطق استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی اصفهان، نیمه شمالی فارس، کرمان، یزد، برخی مناطق استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: فردا (10 اردیبهشت) در برخی از مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان و ارتفاعات البرز بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد ادامه دارد و در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد، شرق فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد احتمال رخداد تگرگ پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان، شدت بارش طی روز جمعه (10 اردیبهشت) در استان های کرمان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه شرح داد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (11 و 12 اردیبهشت) در شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز، شمال شرق، جنوب شرق، بخش هایی از مرکز و جنوب کشور و طی روز دوشنبه (13 اردیبهشت) در مناطق واقع در نیمه شمالی کشور انتظار بارش به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد موقت را خواهیم داشت.

وی افزود: امروز (9 اردیبهشت) بخش های مرکزی خلیج فارس و طی روز جمعه (10 اردیبهشت) نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

ضیاییان در پایان درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (10 اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (11 اردیبهشت) کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور، هوای تهران در روز جمعه ابری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور، هوای تهران در روز جمعه ابری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید