مواد نفتی به ترکیبات نانویی با ارزش افزوده بالا تبدیل می شوند

به گزارش وبلاگ حامد، دو شرکت بریتانیایی در قالب یک برنامه همکاری مشترک در حال توسعه فناوری هستند که با استفاده از آن می توان مواد اولیه حاوی ترکیبات هیدروکربنی ارزان قیمت را به مواد گرافنی و همچنین گاز هیدروژن تبدیل کرد.

مواد نفتی به ترکیبات نانویی با ارزش افزوده بالا تبدیل می شوند

به گزارش گروه فناوری وبلاگ حامد، شرکت فرست گرافن (First Graphene) و کاینوس اینویشن (Kainos Innovation) یک فناوری فرآیندی منحصر به فرد ارائه کرده اند که با استفاده از آن می توان مواد اولیه (نفتی) حاوی هیدروکربن ارزان قیمت را به مواد گرافن و گاز هیدروژن تبدیل کرد.

این دو شرکت پنجم نوامبر کمک مالی بنیاد نوآوری بریتانیا (Innovate UK) را در قالب برنامه حمایتی نوآوری پایدار بریتانیا برای توسعه فناوری تولید هیدروژن سبز به دست آوردند.

در بیانیه ای که این شرکت منتشر کرد، تیم پروژه تخمین زده است که از هر تن مواد اولیه نفتی، 940 کیلوگرم گرافن/کربن گرافیتی و 60 کیلوگرم گاز هیدروژن سبز تولید می شود.

کریگ مک گاکین، مدیرعامل شرکت فرست گرافن در این باره گفت: این فرآیند جدید و نوآورانه پای شرکت ما را به دو ماده تولید کاتد لیتیوم یون و تولید هیدروژن باز می کند.

وی افزود: پیش از آن که بتوانیم در مورد تجارت اظهارنظر کنیم، قطعا باید کار آزمایشی بیشتری انجام شود و پیشرفت های بیشتری مورد نیاز است، اما ما از نتایجی که تا به امروز به دست آمده بسیار شادمان و دلگرم هستیم. کمک هزینه دولت بریتانیا رأی اعتماد به فناوری است که ما روی آن کار می کنیم.

ریچارد پرایس از مدیران کاینوس اینویشن در این باره گفت: من بسیار شادمانم که با تیم فرست گرافن مستقر در منچستر کار می کنم، جایی که آن ها دانش فنی مهندسی بسیار خوبی دارند که برای موفقیت این فناوری جدید ضروری است.

تمام فرآیند تحقیقاتی در بریتانیا و با همکاری شرکای تحقیقاتی انجام خواهد شد. گروه ساخت وارویک (WMG) در دانشگاه وارویک و مرکز مهندسی و نوآوری گرافن (GEIC) در دانشگاه منچستر از جمله شرکاء صنعتی این پروژه خواهند بود.

شرکت فرست گرافن تولیدکننده گرافن موسوم به PureGRAPH® است. چندی پیش از این گرافن در تولید نوعی سبد که توسط شرکت شلفیش آکواکالچر تولید و عرضه می شود، استفاده شد؛ سبد هایی که برای جمع آوری صدف از دریا تولید می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مواد نفتی به ترکیبات نانویی با ارزش افزوده بالا تبدیل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد نفتی به ترکیبات نانویی با ارزش افزوده بالا تبدیل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید