شرایط بازپرداخت تسهیلات سررسید شده دولت از صندوق توسعه ملی

به گزارش وبلاگ حامد، نمایندگان مجلس شرایط باز پرداخت تسهیلات سررسید شده دولت از صندوق توسعه ملی را معین کردند.

شرایط بازپرداخت تسهیلات سررسید شده دولت از صندوق توسعه ملی

به گزارش خبرگزاری وبلاگ حامد ، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه، 10 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان آنالیز بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1400، با بند (الف) تبصره (1) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (الف) تبصره (1) ماده واحده این لایحه آمده است:هیات نظارت صندوق توسعه ملی مکلف است میزان مطالبات این صندوق از دولت را به تفکیک تسهیلات ریالی و ارزی و زمان سررسید آنها، رسیدگی و تا سرانجام فروردین ماه سال 1400 و هر سه ماه یکبار پس از آن به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور گزارش دهد.

دولت موظف است کلیه تسهیلات سررسید شده دریافتی خود از صندوق توسعه ملی را براساس گزارش هیات نظارت از محل سهم دولت از مازاد یک میلیون بشکه صادرات مذکور در این بند از محل ردیف 103000-6 جدول شماره(8) پیوست این قانون پرداخت کند. گزارش هزینه کرد وجوه مربوط به سهم شرکت ملی نفت ایران و شرکت های دولتی تابعه وزارت نفت هر سه ماه یکبار توسط وزارت نفت به کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات و انرژی مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه کشور، وزرات امور مالی و دارائی(خزانه داری کل کشور) و دیوان محاسبات کشور ارائه می گردد.

وزارت نفت مکلف است هر ماه گزارش مقدار صادرات نفت خام، میعانات گازی و گاز طبیعی و فرآورده های اصلی و فرعی نفتی و گازی و ارز حاصل و همچنین وصولی آن را به سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت امور مالی و دارائی(خزانه داری کل کشور)، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات و انرژی مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور ارائه کند.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "شرایط بازپرداخت تسهیلات سررسید شده دولت از صندوق توسعه ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بازپرداخت تسهیلات سررسید شده دولت از صندوق توسعه ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید