استمرار کاهش خروج سهامداران از بورس

به گزارش وبلاگ حامد، خبرنگاران : برای دومین روز پیاپی فرایند نزولی خروج پول حقیقی از بورس ادامه یافت.

استمرار کاهش خروج سهامداران از بورس

به گزارش وبلاگ حامد ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 8 هزار و 991 واحدی به رقم یک میلیون و 150 هزار و 216 واحد رسید. بعلاوه شاخص کل فرابوس 23 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 457 واحد رسید.

شاخص هم وزن هم 900 واحد افت کرد و در سطح 376 هزار و 328 واحدی ایستاد که کمترین رقم در 139 روز کاری گذشته از 27 آبان سال 1399 به این سو است.

سهم های تاثیرگذار

امروز کگل، شستا و فولاد بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص کل داشتند و سه نماد وپاسار، وپارس و وسخوز نمادهای عظیم بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس غکورش صدرنشین است و ولکار و خپارس در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس هم زملارد، چخزر و شاروم پرتراکنش ترین نمادها هستند.

کاهش خروج پول حقیقی

روز دوشنبه برای پنجمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 131 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. با این حال فرایند خروج پول حقیقی برای دومین روز پیاپی نزولی شد.

در وبلاگ حامد ببینید:تورم و فرضیه اثر ثروت در بورس

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام میدکو (هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 20 میلیارد تومان بود. پس از میدکو، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و بپاس (بیمه پاسارگاد) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

گروه های سبز بازار

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای گروه های فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای (مثل شپنا، شسپا، شرانل، شراز و شبریز) و بانک ها و موسسات اعتباری (مثل خودرو، خپارس، خبهمن، خزامیا، خگستر، خشرق، خاذین، ورنا و خفنر) رشد کرد.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 23 هزار و 974 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته 105 درصد افزایش یافته است. البته از این مقدار بیش از 75 درصد ارزش معاملات به اوراق مشارکت اختصاص دارد. ارزش معاملات خرد هم با رشد 33 درصدی نسبت به روز یکشنبه به رقم 3 هزار و 987 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف های خرید

در انتها معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به انتها روز یکشنبه 28 درصد افزایش یافت و در رقم 283 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش هم 2 درصد کاهش یافت و هزار و 915 میلیارد تومان شد. بدین ترتیب رقم مازاد عرضه بازار به هزار و 632 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 53 روز کاری گذشته از 8 فروردین به این سو است.

شرکت لیزینگ کارآفرین (با نماد معاملاتی ولکار) با صف خرید 118 میلیارد تومانی برای سومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد.

پس از ولکار ، شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) و خگستر (توسعه سرمایه گذاری ایران خودرو) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین صف فروش هم به سنیر (سیمان سفید نی ریز) تعلق داشت که در انتها معاملات صف فروش 73 میلیارد تومانی داشت. پس از سنیر، خزر (فنرسازی زر)و ثنوسا (نوسازی و ساختمان تهران) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

منبع: اقتصادنیوز

به "استمرار کاهش خروج سهامداران از بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استمرار کاهش خروج سهامداران از بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید