خبرنگاران هفت هزارو 50 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های جهش فراوری زنجان سرمایه گذاری می گردد

به گزارش وبلاگ حامد، زنجان- خبرنگاران- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: مجموع ارزش اسمی سرمایه گذاری و اعتبارات برای اجرای 27 پروژه جهش فراوری این استان در امسال، هفت هزارو 50 میلیارد تومان است که از محل های مختلف تامین می گردد.

خبرنگاران هفت هزارو 50 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های جهش فراوری زنجان سرمایه گذاری می گردد

رامین میرزایی روز سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت: 25 میلیارد و 720 میلیون تومان از محل جدول 14 قانون بودجه کشور، 56 میلیارد و 700 میلیون تومان در قالب یاری های فنی و اعتباری، پنج میلیارد و 720 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و 14 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل بودجه شرکت های دولتی تامین می گردد.

وی گفت: 383 میلیارد و 200 میلیون تومان سرمایه در گردش، 450 میلیارد و 800 میلیون تومان سرمایه ثابت، 23 میلیارد و 300 میلیون تومان توسط نهادهای عمومی غیردولتی و پنج هزار و 760 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی تامین می گردد و 13 میلیون و 136 هزار دلار نیز سرمایه گذاری ارزی اجرا شده است.

میرزایی اضافه کرد: 834 میلیارد تومان نیز تسهیلات است که طی توافق و تفاهمنامه با بانک های استان برای اجرای این طرح ها پرداخت خواهد شد.

وی توضیح داد: با اجرای این پروژه ها برای 6 هزار و 792 نفر اشتغال ایجاد شده و ارزش فراوریی سالانه این پروژه ها 13 هزار و 655 میلیارد تومان است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: تفاهمنامه اجرای پروژه های جهش فراوری این استان در چهار ماده و 11 تبصره در 12 تیرماه امسال بین استانداری زنجان و سازمان برنامه و بودجه کشور به امضا رسیده و 16 تیرماه برای اجرا به استان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه ها برای استان تاثیرگذار خواهد بود، گفت: تمام پروژه ها و حتی تکمیل طرح های عمرانی مانند فاز دوم بیمارستان ولی عصر(عج) نیز به سمت تحقق جهش فراوری، سوق داده می شوند.

میرزایی گفت: زنجان، جزو معدود استان هایی است که پروژه های جهش فراوری را با مشارکت بخش خصوصی انجام می دهد زیرا سرمایه گذاری بخش خصوصی، موثر و ماندگار است.

زنجان رتبه دوم فضای مساعد کسب و کار را دارد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان زنجان نیز گفت: طبق آخرین گزارش شرایط پایش محیط کسب و کار که از سوی اتاق بازرگانی ایران اعلام شده، زنجان در بهار 99 بعد از استان آذربایجان غربی، رتبه دوم کشور را از نظر مساعد بودن فضای کسب و کار به دست آورده است.

علی یگانه فرد گفت: زنجان در سال 96 رتبه 9 را داشت که بعد از آن همیشه فرایند صعودی را طی نموده است.

وی گفت: استان های تهران، کرمان و سیستان و بلوچستان بر اساس این گزارش، بدترین شرایط را دارند.

یگانه فرد اضافه کرد: طبق این گزارش، زنجان جزو استان هایی است که کمترین تاثیر را نسبت به سایر استان ها از شیوع بیماری کرونا گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هفت هزارو 50 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های جهش فراوری زنجان سرمایه گذاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هفت هزارو 50 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های جهش فراوری زنجان سرمایه گذاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید