اصرار عجیب کی روش از فدراسیون در مورد یک بازیکن ، زور آزمایی بدون توجیه با اسکوچیچ!

به گزارش وبلاگ حامد، کارلوس کی روش پیش از جام جهانی اصرار زیادی به استفاده از یک بازیکن داشت.

اصرار عجیب کی روش از فدراسیون در مورد یک بازیکن ، زور آزمایی بدون توجیه با اسکوچیچ!

به گزارش وبلاگ حامد دراگان اسکوچیچ اسمش را می گذارد اولویت دادن وفادارها به بهترها. این ایده او در خصوص نیمکت نشینی شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان در جام جهانی قطر است. در حقیقت مربی کروات بر این باور است که کارلوس کی روش با برگزیدن مدافعانی دیگر همانند مجید حسینی و مرتضی پورعلی گنجی، تصمیم گرفته به گروه نزدیک به خودش پاداش بدهد و نفرات معتمد سرمربی قبلی را مجازات کند. شما می توانید این احتمال را وارد بدانید یا ندانید، اما در اصل موضوع تفاوتی ایجاد نمی گردد. نکته اینجاست که کی روش به دلایل واقعا نامشخص از بازی دادن به این دو نفر پرهیز کرد و باثبات ترین بخش زمین در 2سال گذشته را شخم زد؛ آنچه نتیجه اش دریافت 7گل در قطر و ثبت یکی از بدترین آمارهای تیم ملی در ادوار جام جهانی بود.

هماهنگی برای هیچ

شجاع و کنعانی تقریبا در تمامی مسابقات انتخابی جام جهانی فیکس بودند. دراگان اسکوچیچ به آنها اعتقاد جدی داشت و حضور مستمرشان کنار هم، به افزایش هماهنگی آن دو منجر شد. آنها حتی برای بهبود شرایط، عضو یک تیم باشگاهی شدند و از چندی قبل در قلب خط دفاعی الاهلی قطر به میدان رفتند. پس از صعود برق آسای تیم ملی کشورمان به جام جهانی، اینطور به نظر می رسید که آنها در قطر جزو بازیکنان فیکس تیم خواهند بود. کی روش که آمد، نگرانی هایی در خصوص جایگاه شجاع خلیل زاده ایجاد شد، اما در بازی محبت آمیز با اروگوئه هر دو بازیکن در ترکیب اصلی به میدان رفتند. با این حال در کمال شگفتی شاهد نیمکت نشینی محض هر دو بازیکن در جام جهانی بودیم؛ چنان که خود آنها را هم آزرد و پس از حذف تیم ملی از جام جهانی در پاسخ به پرسش وبلاگ حامد گفته بودند: از کسانی سؤال کنید که بازی کردند.

چرا خواستار بخشش کنعانی شد؟

نکته جالب اینجاست که کنعانی زادگان به خاطر حواشی مربوط به آن فایل صوتی 2جلسه از حضور در مسابقات محبت آمیز محروم بود. زور دراگان اسکوچیچ به لغو این حکم نرسید. مدافع تیم ملی بازی با الجزایر را از دست داد؛ همان مسابقه ای که شکست در آن به شام آخر دراگان تبدیل شد. بعد که کی روش آمد، طبق معمول امرش مطاع بود و جلسه دوم محرومیت کنعانی بخشیده شد. به این ترتیب او در برابر اروگوئه به میدان رفت. این مسائل نشان می داد کی روش دنبال بازی دادن به کنعانی در قطر است، اما این اتفاق رخ نداد. به این ترتیب جای این سؤال خالی ماند که اگر کی روش قصد استفاده از کنعانی را نداشت، چرا دنبال بخشش محرومیت او بود؟

امتیازی که از دست رفت

تقریبا بدیهی است که استفاده از شجاع و کنعانی می توانست استحکام بیشتری به خط دفاع ایران بدهد؛ به خصوص در بازی با انگلستان که فاجعه بزرگی رخ داد و کی روش از آن به عنوان یک جلسه تمرینی نام برد! با این حال غیراز ویژگی های دفاعی، هر دوی این بازیکنان توانایی ارسال پاس های بلند قطری را دارند؛ پوئنی که برای تیم های دفاعی بسیار مهم است. وقتی شما عقب زمین جمع می شوید، هر یک از این پاس ها برای فرار مهاجمان می تواند جریان یک مسابقه را عوض کند. در مسابقات پیشین تیم ملی بارها شاهد چنین اتفاقی بودیم، اما کی روش با نیمکت نشین کردن هر دو بازیکن، امتیاز بازیسازی از عقب زمین را هم از تیمش گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "اصرار عجیب کی روش از فدراسیون در مورد یک بازیکن ، زور آزمایی بدون توجیه با اسکوچیچ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصرار عجیب کی روش از فدراسیون در مورد یک بازیکن ، زور آزمایی بدون توجیه با اسکوچیچ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید