کدام کشورها علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی رای دادند؟

به گزارش وبلاگ حامد به نقل از وال استریت ژورنال، پس از تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، حال نام کشورهای موافق و مخالف این قطعنامه اعلام شده است.

کدام کشورها علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی رای دادند؟

در این ارتباط گفته شده که قطعنامه تصویب شده در شورای حکام که پیشتر در قالب پیش نویسی از سوی سه کشور اروپایی به آژانس ارائه شده بود، با 25 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع تصویب شده است.

در این میان، کشورهای استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، اکوادور، مصر، استونی، فرانسه، آلمان، غنا، یونان، مجارستان، ایتالیا، ژاپن، کویت، مراکش، نیجریه، نروژ، پاناما، عربستان سعودی، سوئد، انگلیس، آمریکا، اروگوئه و آرژانتین به این قعطنامه رأی موافق داده اند.

همچنین روسیه و چین نیز به این قطعنامه رأی منفی دادند.

از سوی دیگر کشورهای آذربایجان، هند، مغولستان، نیجر، پاکستان، آفریقای جنوبی و تایلند نیز به قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی رأی ممتنع دادند و پاراگوئه نیز در این نشست غایب بود.

در حالی که آژانس بین المللی انرژی اتمی همیشه در گزارش های پیشین خود پایبندی ایران به توافق برجام را تائید نموده بود، به تازگی و از زمان روی کارآمدن رافائل گروسی، مدیر کل جدید، بعضی ادعاها علیه ایران از سوی دبیرخانه آژانس مطرح می گردد.

از سوی دیگر پس از تصویب قطعنامه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه ایران، میخائیل اولیانوف؛ نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین به تصویب این قطعنامه واکنش نشان داد.

در این ارتباط اولیانوف گفت: شورای حکام آژانس بین الملل قطعنامه ای را تصویب کرد که در آن از ایران خواسته است تا دسترسی به دو مکان مشخص شده از سوی آژانس را فراهم کند.

نماینده روسیه در ادامه گفت: روسیه و چین علیه این قطعنامه رأی دادند. در حالی که تاکید می گردد که احتیاج است تا تهران و آژانس بین المللی انرژی اتمی این مشکل را بدون تأخیر حل نمایند.

اولیانوف همچنین اضافه نمود: ما معتقدیم که این قطعنامه می تواند غیر سازنده باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کدام کشورها علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی رای دادند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها علیه ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی رای دادند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید