چین:آمریکا به برجام برگردد

به گزارش وبلاگ حامد، فارس نوشت: سخنگوی وزارت خارجه چین از آمریکا خواست به تبعیت از توافق هسته ای برجام و قطعنامه شورای امنیت برگردد.

چین:آمریکا به برجام برگردد

هوا چان یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، امروز (پنج شنبه) در یک کنفرانس خبری از آمریکا خواست به پایبندی به برجام برگردد.

سخنگوی وزارت خارجه چین به پرسش خبرگزاری شین هوآ مبنی بر اینکه وی چه نظری درباره گفت وگوی اخیر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل درباره تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران دارد پاسخ داد.

وی گفت: ما متوجه گزارش ها در این مورد شده ایم. چین با تمام طرف های ذیربط برای حفظ قطعنامه 2231 شورای امنیت و برجام همکاری خواهد نمود.

وی اضافه نمود: اخیراً وانگ یی وزیر امور خارجه به دبیر سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان نامه نوشته و موضع چین را درباره مسئله هسته ای ایران بیان نموده است.

وی همچنین گفت: همانطور که ما می دانیم، لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز نامه ای نوشته و موضع خود را (درباره مسئله هسته ای ایران) روشن ساخته است.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین گفت: ما از آمریکا می خواهیم به راستا درست پایبندی به برجام و قطعنامه برگردد. ما با تمامی طرف ها برای حفظ معاهده بین المللی منع اشاعه سلاح های هسته ای و صلح و ثبات در خاورمیانه همکاری می کنیم.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا، چهارشنبه این هفته در توئیتی ضمن اشاره به تماس تلفنی با آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان نوشت منتظر تداوم همکاری با دبیر کل سازمان ملل درباره موضوعات با اهمیت در شورای امنیت سازمان ملل از جمله لیبی، سوریه و ایران است.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در توئیتر گفته که یکی از موضوعات گفت وگوی پامپئو با گوترش، تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران بوده است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه طی نامه ای سه شنبه این هفته به آنتونیو گوترش و اعضای شورای امنیت گفت که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق هسته ای ایران و شش قدرت جهانی خارج شد و اکنون هیچ حق قانونی برای کوشش جهت استفاده از قطعنامه 2231 برای تداوم نامحدود تحریم تسلحیاتی ایران ندارد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "چین:آمریکا به برجام برگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین:آمریکا به برجام برگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید